Skip to content Skip to footer

Backlink Nedir?

Bu makalede SEO Arama Motoru Optimizasyonu konusunda sizlere bildiklerimizi aktaracak Backlink Nedir? ve Sematik Makale nasıl yazılır? gibi sorulara yanıt bulacaksınız.

Backlink aslında bir web sitesi için olmazsa olmazdır ancak fazlasının da zararlı olduğunu bilmeliyiz. Backlink bir web sitesini Google tarafından daha fazla güvenilir kılmak için alınan referans bağlantılarıdır. Bu durum Google gibi arama motoru sonuçlarında olumlu yönde etki etmektedir. Aramalarda üst sıralarda çıkmak için neler yapabilirim? Sorusunun cevapları arasında backlink yer almaktadır. Reklam ajansları tarafından da backlink hizmetleri sunulabilmektedir. Kayseri’de backlink konusunda hizmet vererek sektörde internet sitenizi Google tarafından daha otoriter görünmesine yardımcı oluyoruz.

Backlinkleri düzenli aralıklarla zararlık link analizleri yaparak kontrol etmelisiniz, sitenizde olağan dışı bir sorun yaşıyorsanız profesyonel destek almaktan asla geri durmayın.

Kalitesiz backlink edinmek örneğin arama seviyesi ve tıklanma oranı düşük olan internet sitelerinde olan backlinklerinizin sizlere zararlı olduğunu da söylemek isteriz.

Google SEO konusunda blog yazılarına ve sayfalarınızın varlıklarına dikkat etmekte. Bunları göz önüne alarak edineceğiniz backlink kalitesini de arttırmalısınız. Örnek vermek gerekir ise bilindik ve tanınmış bir internet sitesinden alacağınız backlink sayılarına da dikkat etmeniz gerekir çünkü Google optimizasyon ve analiz sonuçları backlinklerin boş yere eklendiğini ve gereksiz olduğunu kabul ederse siz tahmin etmeseniz bile sizi Google sıralamasında geriye atıyor.

Seo Nedir?

SEO Türkçe ismiyle Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Dijital ortamlarda firmanızın internet sitesi, Facebook, Twitter, İnstagram ve Tiktok sayfalarında paylaştığınız metinsel içeriklerin Google, Bing, Yandex, Safari gibi arama motorlarında öne çıkması indexlenmesi gibi açıklanabilir. Firmanızın internet sitesindeki yazıları ne kadar özgün ve kaliteli metinlerden oluşur ise arama motorları tarafından da o kadar çok beğenilir ve ön sıralara alınır. SEO aslında kullanıcıların kısaca internette sizlerin verdiği hizmetleri arattığı kelimelerle de ölçümlenebilir. Örneği Kayseri’de SEO konusunda bir reklam ajansı arıyorsanız eğer bunun için Google’da arama yaparken “Kayseri SEO, SEO Kayseri, Kayseri’de SEO Nasıl Yaptırılır, Kayseri SEO Ajans” gibi kelimeler aratır kullanıcılar. Bu kelimeleri içeren internet sitelerini de Google listeler fakat listelemesindeki sıralamada yani Google’da üst sıralara çıkmak için yazılarınızın tamamen özgün ve kaliteli içeriklerden oluşması gerekir.

Kullanıcıların arama yaptığı kelimeler tanıtım yazılarınızda var ise bu yapılan işlemin adına SEO – Arama Motoru Optimizasyonu denilmektedir.

SEO içerikleriyle birlikte yani Arama Motoru Optimizasyonu için sitenizdeki anahtar kelimelere dikkat etmelisiniz. Gereğinden fazla kullanılmış anahtar kelimeler de siteniz için zararlı olacaktır.

Anahtar Kelime Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu yaparken metinlerinizde anahtar kelime kullanma en etkili yöntemlerden birisidir. Arama motorlarının en değerli gördüğü içeriklerin başında “Sematik Makale” gelir. Google tarafından geliştirilen algoritmalara uyum sağlaması ve sitelerde bulunan makalelerin SEO açısından sürekli güncel tutulması da Google tarafından sevindiricidir. Çünkü Google Sematik Makaleler için geliştirdiği algoritmalarını sürekli günceller. Sematik makale yazarken arama motorlarında aranan kelimelerle yani anahtar kelimelerle eş odaklı yazıldığı için önemlidir.

Seo İçin Nasıl Makale Yazılır?

    • Yazım kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Türkçe yazıyor iseniz Türkçe yazım kuralları İngilizce yazıyor iseniz makalenizi İngilizce yazım kurallarına oldukça önem vermelisiniz.

    • Anahtar kelimelerin gruplarına ve direkt olarak anahtar kelimelerinize dikkat etmelisiniz.

    • Google analizine göre Google‘da üst sıralarda olabilmeniz için yazdığınız makalelerin en az 300 kelimeden ve en az 10 anahtar kelimeden oluşması gerekmektedir.

    • H etiketlerinize önem vermelisiniz.

Semantik Makale Google Tarafından Neden Seviliyor?

Sematik Makale tekniğini kullanarak yazdığınız içerikler internette arama yapan kullanıcılar tarafından daha fazla dikkat çekmekte ve okunmaktadır. Sematik makalelerin en önemli dikkat çekme özelliği ise Google’da arama yapan kullanıcıların Sematik makalede geçen kelimeleri aramasıdır. Yani yazdığınız makalenin içeriğinde bulunan kelimelerle arama yapan kullanıcılar daha fazladır. Anahtar kelimelerinizi doğru belirledikten sonra eş anlamlı hallerini de kullanarak yazınızın Google’da üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu verdiğimiz kısa bilgiler eşliğinde SEO Arama Motoru Optimizasyonu konusunda profesyonel bir yönetim hizmeti almak isterseniz Kayseri’de Redkit Dijital Reklam Ajansı olarak sizlere sunacağımız ayrıcalıkları öğrenmek için arayabilir ya da e-posta gönderebilirsiniz.

info@redkitajans.com | +90 536 026 38 72